Gabriel Garcia Marquez tarafından kaleme alınan bu eser oldukça gerçek ve oldukça hayatın içinden. Büyükannesinden esinlenen yazarımız eser içerisinde birçok konuya değiniyor. Normal bir evde toprak yiyen bir kız kardeş ve sürekli öğüt veren, olay anlatan bir büyükanne. Büyükanne her olayı normal bir şekilde olduğu gibi anlatır. Olaylar çok acı da olsa, derinden de olsa onun için hiçbir şey fark etmez. Bunun beni nasıl etkilediği hiç önemli değildir. Önemli olan tek şey olayın olduğu gibi bütün bir gerçekliği ile anlatılmasıdır.

Yazarımız Gabriel Garcia Marquez yüzyıllık yalnızlık adlı eserini böyle tarif ediyor. Bu eserin en özel ve önemli yanlarından birisi ise tamamen gerçeklikle dolu olması. Bu gerçeklik sayesinde okuyucular sıkılmayacak, büyükannenin de vermiş olduğu çarpıcı gerçeklik öykülerini en kolay biçimi ile görmüş olacaklar.

Yüzyıllık Yalnızlık

Yüzyıllık Yalnızlık

Devam Eden Yüzyıllık Yalnızlık

Bütün olanları tek bir göz ile yani gerçeklik ile anlatan yüzyıllık yalnızlık oldukça kolay okunabilecek ve çözülebilecek bir eser. Bu eser sayesinde olayları olduğu gibi ayrıntıları ile sıkılmadan okuyabileceksiniz. Oldukça sürükleyici ve en çok satanlar listesinde de ilk sıralarda yer alan bu eser farklı duyguları size sunuyor.

Arkadaşınızı, komşunuzu ve hayatın içinden birçok kişiyi bulabileceğiniz bu eser sayesinde gerçekleri olduğu gibi anlatan imgeler ile okuyacaksınız. Bir solukta okunabilecek harika ötesi bir eser.

 

Etiket: ,