Yeni çıkanlar kategorimizin en çok merak edilen ve okuyucunun beğenisini toplayan Yeraltında Kırk Beş Sene –  Bir Maden İşçisinin Anıları kitabımız ile emek tarihi araştırmacısı ve öykü yazarı olan Ahmet Naim’in iki eserini bir arada okuma zevkini yaşayacaksınız.

Yeraltında Kırk Beş Sene- Bir Maden İşçisinin Anıları’nda 1886 – 1931 yılları arasında ‘mükellefiyet’ zorlamasıyla işçileşen ve çalışmaya zorlanan Zonguldaklıların yaşadığı sancılı değişimi, madencilik geleneklerini, sermaye birikimi için maden ocaklarında hayatları hiçe sayılarak katledilen maden işçilerinin hayatlarını büyülenerek okuyacaksınız.

Yeraltında Kırk Beş Sene – Bir Maden İşçisinin Anıları Eserinin Konusu

Yeraltında Kırk Beş Sene

Yeraltında Kırk Beş Sene

Maden işçisi kadınları, madenciliğe özgü deyimleri ve daha birçok madencilik ile ilgili olayı bu eserde okuyacaksınız. Gizlenen gerçekleri insanların yaşamlarını sürdürmek ve ailelerine bakmak için mecburi olarak kabul ettikleri iç parçalayıcı manzaralara Yeraltında Kırk Beş Sene – Bir Maden İşçisinin Anıları eserinde şahit olacaksınız.

Bir madende çalışmanın zorlukları ve canı pahasına insanların zorlanarak katledilişini akıcı bir şekilde anlatan Ahmet Naim olan biten her şeyi ve yolun her adımını not almıştır. Okumanın ve gizlenenlerin ortaya çıkarılarak günümüze taşındığı bu eseri kitaplığınızı koymak istemeyecek ve tekrar yeni bir bakış açısı ile tekrar okumak isteyeceksiniz. Her okuduğunuzda farklı anlamalar kazanacak olan satırlar aklınızdaki soru işaretlerinin kaybolmasına yardımcı olacağı gibi eksik parçalarında bir düzen içerinde tamamlamasını sağlayacak.

 

Etiket: ,