Son zamanlarda yeni çıkanlar kategorisinde yer alan ve başarılı yazar Herman Melville’nin kaleminden doğan Yazıcı Bartleby adlı kitabımız okuyucu kitlesi arasında büyük bir yankı uyandırdı. Okuyan her okurun olumlu yorumlar yaptığı bu eser başucu kitabı olma yolunda başarıyla ilerliyor.

Okumaya başladığınız anda başka bir dünyanın kapısından gireceğiniz bu eser sizi derinden etkileyecek. Elinize aldığınızda bitirmek için sürekli okumak isteyeceğiniz bu eser ile vaktin nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Yazıcı Bartleby Romanı

Yazıcı Bartleby

Yazıcı Bartleby

Yazıcı Bartleby kitabı ile adını tüm dünyaya duyuran Herman Melville okuyucunun da beğenisini kazanıyor. Murat Belge’nin dizi yayın yönetmenliğinde, Murat Belge çevirisi ve son sözüyle, Wyn Kelley’in önsözüyle, yazar ve dönem kronolojisi ile bu eseri en sevdiğiniz kitaplarınızın arasına koyacak ve bir kitap önerisi istendiğinde ilk önereceğiniz kitabın ismi Yazıcı Bartleby olacak. Evrenin gündelik ironilerinden biri olan ve gerçek faydasızlık konusunda tüm her şeyi yalın bir ifadeyle anlatan bu eserde yoğun ve karışık duygular içerisine gireceksiniz.

Amerikan edebiyatın en başarılı isimlerinden olan Herman Melville’den, varoluşçuluk,  absürdizim ve modernizim başyapıtlarından biri olarak kabul edilen bu eser bir avukatın ağzından anlatılıyor. avukatın hukuk bürosuna üçüncü bir yazıcı olarak aldığı Bartley adında kasvetli gözüken, ama çalışkan olan bu genç zamanla değişen kayıtsız davranışları ile yaşlı adamı huzursuz eder. Bartleby’nin bu davranışları ile hikayemiz başlar.

 

Etiket: ,