Temelinde korku, gerilim ve polisiye barındıran Tutsak adlı roman adeta sizi kendi içinde hapsediyor. Sürükleyici ve bir o kadar da nefes kesen romanı elinizden bırakamayacaksınız.  Kurgu yeteneğini muntazam şekilde yakıştığı bu romanda olaylar hakkında daha ilk sayfalardan tahminde bulunamazsınız çünkü kitabın her sayfası gerilim, macera, korku, aksiyon, adrenalin dolu.

John Everson’a 2004 yılında Bram Stoker ödülünü kazandıran bu kitabın gizemli dünyasına kapılmaya görün! Sizi kendi dünyasında kaybeden uçurumdaki ölümlerin hikayesi… Okuduktan sonra sizde Bram Stoker ödülünü hak ettiğini göreceksiniz. Kitap sizin istediğiniz gibi bitmeyecek kadar değişik tarzda ele alınmış. John Everson’ın kitabının her sayfasında hatta her satırında gelişen olayları gözünüzün önünde canlandıracak, bambaşka hisler içine bürünecek Adeta Tutsak kalacaksınız….

Tutsak

Tutsak

Tutsaklığına Tutsak kalabileceğiniz bir kitap… “Tutsak”

Bram Stoker’ın kadınların gibi kıstaslarına uyan bu kitap bir kasabadaki uçurum ve orada gerçekleşen acılı ölümleri konu ediniyor. Kitapta kaçmak isteyen ve bir o kadar da cesaret edemeyen bir erkek yer alıyor. Her ne kadar kaçmak istese de başaramıyor çünkü sözleşme yapmış bir kere. Zekasına göre hareket etmek istese de bedenen ve ruhen artık ona ait.

Eşleri hakkında şeçim yapmakta zorlanan bu erkek konu zevk alma ve hazzı doruklarına denk yaşamak bağlamında değerlendirilince sınır tanımıyor. Belki de bu kadınların bir tanesinden en son isteyebileceği bir çocuğu olacak veya geriye sadece kendisine ait olan kokuşmuş bedeninden parça bırakacak…

 

Etiket: ,