Sitemizin top 100 kategorisinde yer alan ve yayınlandığı yıldan beri okuyucunun ilgisini ilk gün ki gibi çeken Toprak Yeşerince adlı kitabımız dünyada klasikleşen kitaplar arasında yer alıyor. Dünyaca tanınan ve eserleri ile adını hafızalara kazıyan başarılı Knut Hamsun, bu eseri ile kendinden daha uzun süre söz ettireceğinin sinyallerini veriyor. Knut Hamsun sadece okuyucudan değil, eleştirmenlerden ve edebiyat dünyasının başarılı isimlerinden de iyi yorumlar alıyor.

Toprak Yeşerince, Knut Hamsun

Toprak Yeşerince, Knut Hamsun

Sanatın tüm güzelliklerini ayrı ayrı bu kitaba işleyen Knut Hamsun edebiyat alanında başarısını kanıtlayarak rakipleri arasında bir adım öne çıkıyor. Doğanın insan hayatındaki yerini ve insanı sevmeden ona mahsul vermeyeceğini bu eserde okuyacaksınız.

Toprak Yeşerince Doğa İnsana Gülümser

Toprak Yeşerince adlı kitabımızın ana karakteri olan İsak, kimsenin neresi olduğunu bilmediği bir yerden çıkagelir ve bir köyün bir hayli uzağına sahipsiz bir kara parçasına yerleşir. Tek arkadaşı tek dostu ve ailesi topraktır. Ekmeğini taştan çıkaran bu güçlü adam odun keser, ev yapar ve tarlasını eker. Yavaş yavaş hayatının ana hatlarını oluşturmaya başlayan bu mert adamın hayatına bir kadın girer.

İsak gibi hayatta tek başına olan bu kadın İsak’a can yoldaşı, hayat arkadaşı olur. Yalnızlığına neşe yemeklerine tat olur. Birlikte tarlalarını eken ve doğa ile savaşarak hayatlarını geçindirmeye çalışan bu insanlar yavaş yavaş her şeye sahip olurlar. Knut Hamsun tarafından yazılan bu eserde insanın doğa karşısındaki tutumunu okuyacaksınız.

Kitap adı: Toprak Yeşerince

Yazar: Knut Hamsun

ISBN: 9799756544944 

Sayfa: 408

Yayın Yılı: 2004

 

Etiket: ,