Çok satanlar listesinde yer alan dünyaca ünlü bu eser insanların binlerce yıldır inandıkları kutsal kitaplar ve hatta tanrı gerçeklerin var olmadığını ortaya koyan bir yapıt. Richard Dawkins tarafından kaleme alınan bu eserde bildiğiniz bütün çizgilerin dışına çıkarak akıl sınırları içerisinde şimdiye kadar olup biten olaylara göz atacaksınız.

 

Tanrı Yanılgısı

Tanrı Yanılgısı

Dünya’nın dört bir tarafında okunan Tanrı Yanılgısı yıllardır popülerliğini koruyarak insanlara sunuluyor. Bir anlamda ateistliği anlatan bu eser tanrının var olmadığını iddia ediyor. Sizleri geçmiş yüzyıllara götürerek yaşanan olaylara tanık olmanızı sağlıyor. Tarihsel konular ve günümüz olaylarıyla konusunu güçlendiren yazar insanları oldukça içine çeken bir üslup kullanıyor. Savaşların din yüzünden çıktığını, insanları geri bıraktığını, çocuk istismarlarına neden olduğunu vurgulayarak sizleri etkisi altına alıyor.

 

On Bölümde Tanrı Yanılgısı

 

Richard Dawkins kitabın içeriğini hazırlarken on başlık altında hazırlamış. Giriş bölümü “içten inanan bir inançsız” ile başlıyor.  Sonraki bölümler ise “tanrı varsayımı, tanrının varlığı için gösterilen kanıtlar, neden neredeyse kesin olarak tanrı yoktur, dinin kökeni, ahlakın kökeni neden iyiyiz, iyi kitap ve değişen ahlak anlayışı, dinin sakıncası nedir neden bu kadar düşman olmak gerekir, istismar ve dinden kaçış, çok gerekli bir boşluk mu” devam ediyor.

 

Sizlerde yıllarda en zeki insanlar arasında yer almış bu yazarın kitabını okuyarak dünya görüşünden faydalanabilirsiniz. Tanrı Yanılgısı isimli eserle kendi doğrularınız ile yazarın sizlere sunduğu gerçekleri karşılaştırarak kendi gerçeklerinizi oluşturabilirsiniz.

 

Yazar: Richard Dawkins

Kitap: Tanrı Yanılgısı

ISBN: 9789944315111

Sayfa: 400

Yayın yılı: 2007

 

 

Etiket: