Yepyeni yıl içerisinde tavsiye türünde ki kitaplara bakıldığında okunası kitaplar arasında bulabileceğiniz kitaplardan birisi de Tanrı Yanılgısı adında ki harika bu kitaptır. Herkes tarafınca rahatça okunabilir olan bu kitabın birçok kişi tarafından önerilmesi doğrultusunda okunası kitaplar arasında ismini görebileceğiniz ya da yazmanız gereken kitaplardan birisidir.

Bambaşka bir kitap olarak tanımlandığı kadar hem eğlenceli hem bilgilendirici hem görkemli olup günümüze göre çok iyi bir şekilde yazımı gerçekleştirilip sunulmaktadır. Kitap içerisinde yazarın sunduğu tezlerle beraber kuvvetli tezleriyle çarpıcı açıklamalarda bulunuyor.

Tanrıyı en güçlü şekilde eleştiren bu kitap, din üzerine ne varsa tüm argüman denilen bilgileri çürütmeye yarayan tezler sunarken, doğaüstü bir varlığın olamama olasılığını bizlere bu kitap ile birlikte Richard Dawkins adlı yazar en iyi şekilde aktarmayı başarır.

Tanrı Yanılgısı

Tanrı Yanılgısı

Din adı altında nasıl da savaşların oluştuğunu, nasıl da çocukların istismar edilerek kullanıldığını, birbirinden farklı kışkırtmaların ortaya çıktığını belirtir. Bugüne kadar okuduğunuz kitaplara nazaran çok daha iyi bir şekilde yazılmış ve tasarlanmış olan bu kitap ile beraber çok iyi zaman geçirebilirsiniz.

Tanrı Yanılgısı ile dini yok ediliyor

Din üzerine ne varsa tüm olasıların çürütüldüğü tezlerle beraber Richard Dawkins adlı yazar, en iyi şekilde yazıya aktardığı bu tezleri bizlere sunuyor. Yazdığı Tanrı Yanılgısı adlı kitabı, günümüzün en çok satan kitaplarından birisi olarak karşımıza çıkıyor ve okunası kitaplar arasında ismini görebileceğimiz bir kitap olarak duruyor.

ISBN: 9789944315111

Sayfa Sayısı: 400

Yayın Yılı: 2007

Yazar: Richard Dawkins

Kitap: Tanrı Yanılgısı

 

 

Etiket: