Son zamanlarda yeni çıkan kitaplar arasında biyografi alanında bir kitap dikkatimizi çekiyor. Işık Öğütçü tarafından yazıya dökülen bu kitap okurlarına eşsiz bir okuma keyfi sunuyor. Piyasada biyografi tarzı çıkarılan kitaplarda can sıkıntısı ve gereksiz olarak görülmesi nedeniyle fazla satış yapılmamaktadır. Sessizlerin Sesi adlı eser tam tersine satış oranları oldukça iyi ve daha da iyi olacağı beklenmektedir.

Sessizlerin Sesi

Sessizlerin Sesi

Sessizlerin Sesi Konusu ve Satışı

Bunun nedenleri arasında biyografinin Orhan Kemal gibi bir ustayı konu almasıdır. Orhan Kemal severlerin hiç tereddüt etmeden alıp, okuyacağı bir kitap haline dönüşen Sessizlerin Sesi içerdiği Orhan Kemal’in bilinmediği bir fotoğraf albümü ile de okurlarını etkisi altında bırakmaktadır. Usta yazarın bilinmeyen yönlerini ve hayatını ele alan bu eserde birçok okurun Orhan Kemal’in hayranı olmasını sağlayacağa benziyor.

Biyografi alanında böyle bir eser yaratmanın oldukça zor olduğuna değinen Işık Öğütçü birçok değerlendirmeden sonra böyle bir eserin piyasaya sürülmesinden bahsetmektedir. Orhan Kemal’i yansıtması açısından oldukça yararlı bir eser olduğunu dile getirmiştir. Orhan Kemal’in ölümünün yüzüncü yılında böyle bir eseri okurlarıyla buluşturmanın heyecanını duyan yazarımız, bunu bir görev olarak bildiğini ve Orhan Kemal’i bir nebze de olsa yaşatmanın sevincini yaşadığını söylemiştir. Fiyat açısından da oldukça düşük olan bu eser, her kesim insanın satın alıp, okuyabileceğini belirtmiştir. Bir kitap havasından çok bir albüm tarzını okurlarına aktarmıştır. İnternet ortamından da stok sorunu yaşamadan satın alabilir ve kitaplığınıza koyabilirsiniz.

Yazar: Işık Öğütçü

Kitap: Sessizlerin Sesi

ISBN: 9786051417769

Sayfa Sayısı:232

Yayın Yılı:2014

 

Etiket: