Gitmeye hazırlanan bir sevgilinin sevdiği insana veda edişi sizce nasıl olmalı? giderken sadece hoşça kal diyerek ayrılmak mı mantıklı olur? yoksa sarılarak ve kokusunu hissederek yani daha da acı vererek ayrılmak mı? belki bazılarına habersiz gitmek daha mantıklı gelebilir fakat bu durumda yaşanılanların acı ve zor olması insanı daha da kötü yola sürüklemez mi?

Giderken bir veda busesi bile insanın kendinde hiç hissetmediği duyguların yaşanmasına sebebiyet verebilir. İnsanın sevdiği söz konusu ise bir saniye bile ayrılmak ona ölüm gelir. Yaşamda ne zorluklara göğüs gererse gersin söz konusu aşk ise, söz konusu sevdiğin kadınsa bir saniye bile düşünmez. Gereken ne ise yapmak için çaba gösterir. “Sahnede Ölüm” işte sizlere acıklı bir aşk tablosunu resmediyor. Pascal Mercier isimli yazarın kaleminden çıkan hüznün ve aşkın birbiriyle kıyasıya mücadele ettiği bir dünya.

Vedaların Yürek Burkan Manzarası… “Sahnede Ölüm”

İnsan sevdiğinin gitmesini göz göre uyuma taklidi yaparak kaybetmesi ne kadar da acı bir şeydir. Yanına gelip varlığını hissettiğiniz o an içinize dolan huzur bir anda nasıl oldu da kayboldu ve yerini bir ateş topuna bıraktı? İçinizde gitti gidecek derken olan şüphe bir dikenin batıp acıtmasından daha da tesirlidir sanırım.

Altı yıl önce olan bu gelişme kahramanın zihnine öyle bir kazınmış ki unutması zor bir hal alıyor. Uyandığı durum yatağının başına oturması değil aksine varlığı, baş döndürücü kokusu ve saçlarının ipeksi yumuşaklığıydı. Nasıl da yaklaşarak beni öpüyordu fakat bu öpücük son veda öpücüğüydü. Pascal Mercier isimli yazarın “Sahnede Ölüm” adlı bu kitabı birçok yönüyle ilke imza atıyor.

 

Sahnede Ölüm

Sahnede Ölüm

Yazar: Pascal Mercier

Kitap: Sahnede Ölüm

ISBN: 9786054764617

Sayfa Sayısı: 472

Yayın Yılı: 2013

 

Etiket: