Fransız Devrimi’ nin babası olarak ta bilinen felsefeci, fikir adamı ve yazar olan Voltaire, düşünceleriyle dünya tarihini doğrudan etkilemiş az sayıda kişiden biridir. Tüm yapıtlarında dönemin aydınlanmacı yapısına uygun ve yaşadığı çağın ötesinde düşünceleri dile getiren yazarın, ünlü ve klasik olarak kabul edilen kitaplarından biri olan sadakat, her kitapseverin kütüphanesinde bulundurmak isteyeceği kitaplar arasında.

Sadakat

Sadakat

Fransa’ nın gururu olarak görülen ve aynı zamanda dünya tarihinin en önemli felsefecilerinden biri olan yazar, aynı zamanda her edebiyat türünde verdiği eşsiz eserlerle tanınan üretken bir sanatçıdır. Sivri dili ve döneminin çok ötesindeki düşüncelerini sivri bir dille aktarma üslubu yüzünden yaşamı, hapisler ve sürgünlerle geçmiş olan yazarın düşünceleri, ilerleyen dönemlerde Fransız Devrimi’ nin yaşanmasıyla sonuçlanan düşünceler olmuş ve devamında, dünyanın tümü Fransız Devrimi’ nin etkilerini bir şekilde yaşamıştır.

Sadakat Kütüphanede Yer Alması Gereken Bir Klasik Eser

Dünya tarihini böylesine ve doğrudan etki eden yazar ve felsefeci sayısı oldukça azdır. İnsan hakları, ifade özgürlüğü, felsefe ve din üzerine düşüncelere üreten Voltaire, Sadakat isimli kitabında da bu düşünce ekseni çerçevesinde dolanıyor.

Edebiyata gönül vermiş herkesin mutlaka okuması gereken bir klasik yapıt olan kitap, yüzlerce yıldır en çok aranan ve okunan kitaplar arasında yer alıyor. Antika kitaplar kategorimiz aracılığıyla ulaşabileceğiniz eser, Dünya tarihinin gelişimi hakkında bilgi sahibi olmak ve pek çok konuda aydınlanmanın merdivenlerini çıkmak için okunması mutlaka gerekli olan kitaplar arsında.

 

Etiket: ,