Ülker’i bilmeyenimiz yoktur, bu ülkede herkesin damak zevkinden geçmiş, test edilmiş ve benimsenmiştir. Kurucusu Sabri Ülker’i anlatan bu kitap da, hayatının genel profilini bizlere sergiliyor. Sabri Ülker kimdir, nerede doğmuştur, nasıl bir hayat sürmüştür ve Ülker’i nasıl kurmuştur gibi sorulara bu kitapta cevaplar bulabilirsiniz.

Sabri Ülker’in Hayat Hikâyesi, usta kalemlerimizden gazeteci Hulusi Turgut tarafından kaleme alınmış. Kitap yalnızca bir kişiyi anlatmaz, aynı zamanda o kişinin doğumu ile birlikte bir ülkenin nereden nereye geldiğini de kolayca görebilirsiniz.

Sabri Ülker’in Hayat Hikâyesi Kırım’da Başladı

Sabri Ülker’in Hayat Hikâyesi

Sabri Ülker’in Hayat Hikâyesi

Sabri Ülker, Kırım’da doğan Türkiye’de büyüyen bir isim. 1944 Yılında abisi Asım Ülker’in Sirkeci’deki şekerleme dükkânında çalışmaya başladı.  Başlangıç o başlangıç oldu, hızlı bir büyüme gösterdi ve bugünkü noktaya kadar geldi. Hulusi Turgut kitabında; Sabri Ülker, idealleri olan biri olarak etrafında bilindi, yardımseverliği konusunda çevresindekilerden hep aynı şey duyuldu; “o yardım ederdi, ancak duyulmasını istemezdi.” Gibi değişik konulara değiniyor.

Sabri Ülker’in Hayat Hikâyesi kitabının içeriğini biraz aktararak Ülker’in kurucusu hakkında meraklarınızı daha da artıralım.

Sabri Ülker, Ülker soyadını neden bir romandan aldı? İstanbul’daki fabrikasını niçin bir gecede Ankara’ya taşıma fikrine büründü? Kızı Ahsen ve oğlu Murat’a neden ateşli silahla talim yaptırdı? Kime niçin “Melekler bisküvi yemez” dedi? Askerlik hizmetini yaptığı yıl neden birini görmek için askerden kaçtı ve kimdi o? Ailesi Kırımdan göç ederken yorganın içinde olan neydi ve onu neden Kırım’da bıraktı?

En çok satanlar listesinde yer alan bu kitabı mutlaka okuyunuz.

 

Etiket: ,