Yepyeni kitaplar, her geçen gün birbirinden farklı romanların, birbirinden farklı öykülerin yer aldığı bir raf biçimiyle dolup taşıyor. Hem yerli hem de yabancı yazarların yazdıkları öyküleri, yazdıkları çeşitli romanları okumak keyif verici oluyor. Peki ya eski Türk edebiyatı sanatçılarımızdan Sabahattin Ali’yi okudunuz mu?

Sabahattin Ali’yi okumuş ya da okumakta olan biriyseniz, onun hakkında onu daha iyi anlayabilmek, onu daha iyi tanıyabilmek adına Sabahattin Ali / Anılar, İncelemeler, Eleştiriler adlı eseri de okuyabilirsiniz diyoruz.

Türk edebiyatı içerisinde yeri ayrı bir yer olan Sabahattin Ali, bıraktığı eserlerini iyi bir şekilde anlamak, onun apayrı yönlerini tanıyabilmek adına Atilla Özkırımlı, Fliz Ali ve Sevengül Sönmez’in birleşerek hazırladığı Sabahattin Ali’ye ait olan Anı, inceleme ve eleştirilerden oluşan bu eser okunmalıdır.

Sabahattin Ali / Anılar, İncelemeler, Eleştiriler,  Atilla Özkırımlı / Filiz Ali / Sevengül Sönmez

Sabahattin Ali / Anılar, İncelemeler, Eleştiriler, Atilla Özkırımlı / Filiz Ali / Sevengül Sönmez

Sabahattin Ali / Anılar, İncelemeler, Eleştiriler Okumalı Okutulmalı!

1978 yılından bu yana Sabahattin Ali hakkında birçok şey yazıldı, çizildi, örnek verildi. Bununla beraber Sabahattin Ali ile ilgili her şeyin daha iyi anlaşılabilmesi, yazarın iyi bir biçimde tanınması adına katkı da bulunuldu ve ortalama 35 yıl boyunca birçok anı, inceleme ve eleştirilerle ilgili tüm bilgiler toplandı.

Okuyacağınız Sabahattin Ali / Anılar, İncelemeler, Eleştiriler kitabı, günümüzde 2014 yılı içerisinde yeni çıkan kitaplar arasında yerini almıştır. Bu kitap, biraz daha güncellenmiş ve genişletilmiş bir hal alarak yeni baskıya sunulmuş olup, yepyeni bilgilerle Sabahattin Ali’yi en iyi şekilde tanıyabilmeniz adına çıkartılmıştır. Atilla Özkırımlı, Fliz Ali ve Sevengül Sönmez’in birleşerek oluşturdukları bu kitabı muhakkak okumalı ve okutmalısınız.

ISBN: 9750829789

Sayfa Sayısı: 464

Yayın Yılı: 2014

Yazar: Atilla Özkırımlı / Filiz Ali / Sevengül Sönmez

Kitap: Sabahattin Ali / Anılar, İncelemeler, Eleştiriler 

 

Etiket: , , ,