Türk edebiyatında saygın bir yere sahip olan yazar ve şair Ahmet Hamdi Tanpınar, kaleme aldığı romanı ile tekrar karşımızda. Birçok türde eser vermesi, onun zenginliğidir diyor okuyucuları, haklılar da, farklı dallarda eser verme yeteneğine sahip olan yazarın bu hali, onun zenginliğine işarettir. Farklı kaynaklardan beslenerek kaleme aldığı yazılarını, yine farklı şekillerde okuyucusuna aktarma başarısı, yazarın açık bir şekilde zenginliğini göstermektedir.

Bir Farkın Eseri Saatleri Ayarlama Enstitüsü

Roman türünde kaleme aldığı Saatleri Ayarlama Enstitüsü adlı eseri ile yeniden farkını ortaya koymayı başaran yazar, bu tarzı ile kendisine has bir okur sever kitlesi de oluşturmayı başarmıştır. Şiirlerinde bazen yaptığı semboller üzerinden gitme fikrini, bu romanında da görmek mümkündür.

Saatleri Ayarlama Enstitüsü

Saatleri Ayarlama Enstitüsü

Şiirleri kadar romanları ile de ciddi bir başarı yakalayan Ahmet Hamdi Tanpınar, farklı tarzı ve farklı tarzını icra ettiği, farklı dallarla, edebiyat dünyasında ciddi bir noktaya ulaşmıştır. Takip edenden çok, takip edilen bir yazar konumuna gelmesinde ki tılsım, yazarın eserlerinde ortaya koyduğu özlük ve diğerlerinden belirgin olan farkıdır.

Saatleri Ayarlama Enstitüsü ile bazı kavramları yine eserine alan, aldığı gibi, farklı bir doku ile okuyucusuna aktaran yazarın bu tutumu, onu en çok okunanlar kategorisine sokmuştur. Romanları, denemeleri ve şiirleri ile her zaman farklı bir yerde olan yazarın, bu romanını mutlaka temin etmeli ve okumalısınız.

 

 

Etiket: ,