Yeni çıkanlar kategorimizde yer alan Barış Berberoğlu’nun Müsvedde adlı kitabı okuyucu şairin dünyasındaki karalamaların yolculuğuna çıkarmakta. Geçmişten bu güne edebiyat serüveni içinde çoraklaşan şiir coğrafyası içinde, okuyucunun ilgisini çeken bu şiir kitabı içinde günümüz şiirinin anlatım sadeliği içindeki duygu ve düşünce çatışmasının belirgin izlerini yakalamak mümkün.

Şair Barış Berberoğlu’nun zeka ve duygu yüklü dünyası içinde büyüleyici dizelere arasında kaybolmanın keyfini sunan kitap, serbest şiir tutkunları tarafından oldukça ilgi ile karşılanmakta. Yaşadığımız dünya gerçekliğini kendi bakış açısı ile yansıtmış olan Barış Berberoğlu’nun umut vaat eden kalemi şiir dünyası içinde gezinmekte.

Müsvedde

Müsvedde

Müsvedde Duyguların Şiirleri

Düşüncesi, duygusu ve gündelik yaşamı ile tamamen insan ilişkilerinden yola çıkarak tüm varlığı kapsayan kitap büyülü bir dille insanı insana anlatmakta. Barış Berberoğlu şiirin yeni yüzü olarak başladığı yolculuğu içinde kelimeler arasına sıkıştırılmış duyguları ve düşünceleri okur eşliğinde aramakta ve aratmakta. Zamanın acımasızlına karşı direnerek sabit kalmaktan çok okurun bakış açısı ile değişkenleşen kelimeler dizeler halinde yol almakta.

Kadın erkek ilişkileri ve toplum düzeni içinde anlatılmak istenilenlerin doğru anlaşılamadığını farklı bir dille ifade eden Müsvedde kitabı içinde pek çok duygu bir arada okurun özgürü yorumuna bırakılmakta. Şiir şaire mi yoksa okuyucuya mı aittir türünden bir üslup içinde sıralanmış olan Barış Berberoğlu şiirleri ile bir küçük pencere aralamak ve şiirin tadına varmak olanaklandırılmış.

 

Etiket: ,