Yazarın Prag’da tanıştığı gazeteci Milena, öykülerinin çevrilmesi için yazardan yardım ister. Bu arada ikisinin yolları kesişir ve aralarında güzel bir aşk başlar. Milene’ya Mektuplar yazışmalardan yola çıkılarak hazırlanan önemli bir başyapıt. Mektuplar, aşklarının tek aracı. Büyük bir zevkle okuyacak ve kitabı elinizden düşüremeyeceksiniz.

Milena’ya Mektuplar ile Gerçek Aşk

Yazarın ilk olarak mektuplarına karşılık alması ve daha sonra aralarında yoğun ve güzel duyguların ortaya çıkması anlatılıyor. Milene’ya Mektuplar yazarın, Milena ile karşılaştığı yerleri mektuplarında dile getirmesi ve tüm ayrıntıları tekrardan yazması konu ediliyor.

milenaya mektuplar

milenaya mektuplar

Milena’nın hastalı ise yazar Franz Kafka tarafından tüm kitap boyunca ele alınır. Kadın aşırı acı içinde ama yazarın acısı büyük. İçini güzel şekilde her mektubunda döker. Uykusuz kaldığı gecelerde tek dostu mektupları olur. İçten duygularla bağlanır ve her satırında özlem bulunur. Hayallerinde kadını yaşatır ve ona özlemini mektuplara taşır. Mektuplara aşırı bağlanır ve mektupsuz kalmak istemez.

Bazen sitem dolu bazen de büyük özlemlerden oluşan mektuplar uzun bir dönem yazılır. Franz Kafka duygu ve düşüncelerini karşı tarafa mektupla dile getirir. Mektup alamadığı zaman ise içini hep hüzün kaplar. Kaybetmekten korktuğu kişiye önem verme ve içsel duygular. Başarılı şekilde yazılan bir roman. Akıcı bir anlatım ve üslup. Elinizden düşüremeyecek ve mektuplardan etkileneceksiniz. Çok satanlar listesinde her zaman yerini almış önemli bir eser.

Yazar: Franz Kafka

Kitap Adı: Milena’ya Mektuplar

Sayfa Sayısı:400

Yayın Yılı: 2013

ISBN: 9786055143619

 

 

 

 

 

 

Etiket: