Son zamanlarda sitemizin top 100 kategorisinde yer alan ve Jane Austen’ın altı romanından birisi olan “Mansfield Parkı” adlı kitabımız son yayım tarihinden altı yıl sonra tekrar yayımlanmış ve yine aynı şekilde okuyucu tarafından büyük bir ilgi ile karşılanmıştır. Kitap okumanın keyfine varacağınız bu eser sizi hiç tanımadığınız bir dünyaya götürecek ve bilmediğiniz yollara sokacak. Bu yolların haritası kitabın sayfaları arasında gizli, isterseniz hemen çıkışa gidersiniz isterseniz de kendi isteğiniz ile kaybolmaya devam edersiniz.

Mansfield Parkı’nın Konusu

Mansfield Parkı

Mansfield Parkı

Başarılı yazar Jane Austen tarafından yazılan Mansfield Parkı’nın ana karakterinde Fanny Price adında bir kız yer alıyor. Fanny küçük yaşta ailesinin fazla nüfuslu olması ve yoksul olmaları yüzünden teyzesi ve eniştesinin yanına evlatlık olarak verilir. Bertramlar’ın Manfield Park adındaki malikânesine gönderilen küçük kız burada asla mutluluğu bulamayacaktır.

Teyzesi uzaktan seven ve tatlı bir kadın olsa da aslında fırsatçı, cimri bir kadındır. Eniştesi ise hem yakından hem de uzaktan korkutucu bir adamdır. Kuzenleri ise lüks düşkünü ve şımarıktırlar. Bu evde zavallı Fanny’in en büyük destekçisi Edmund’dur. Hayatı zehir olan kız ona her şeyi öğreten Edmund ile güzel günler geçirmek istese de ne teyzesi ne de eniştesi buna izin vermez. Başarılı yazar Jane Austen tarafından yazılan bu eseri hemen okumak için sitemizin top 100 kategorisini ziyaret edebilir ve tek tıkla sipariş edebilirisiniz.

Kitap adı: Mansfield Parkı

Yazar: Jane Austen

ISBN:9789750709364

Sayfa: 448

Yayın yılı:  2008

 

 

Etiket: ,