Roman konusunda kendine ait bir yer edinmeyi başarmış olan Jenny Colgan, Little Beach Street Bakery ile de bu anlayışı devam ettirmeyi başarıyor. Romanın ana karakteri olan Polly Waterford yaşamış olduğu ve onda oldukça derin yaralar açan bir ilişkiden kurtulmuş ve daha sonrasında da bu ilişkiden arda kalmış olan yaralarını iyileştirmeye çalışmaktadır.

Bunun için de çözümü bulunduğu yerden uzaklara gitmekte bulur. Cornwall denilen deniz kenarı bir yere yerleşen Colgan, burada tek başına sıfırdan bir hayat kurmayı ve böylece var olan sorunlarından da kurtulmayı amaçlamaktadır. Karakterimizin tek hobisi ise ekmek yapmaktır. Little Beach Street Bakery isimli roman da işte tam da bu noktadan sonra anlam kazanmaya başlıyor.

Little Beach Street Bakery

Little Beach Street Bakery

 Keyifli Bir Roman Okumak İsteyenler İçin Little Beach Street Bakery

 İlk başlarda yalnızca günlerini geçirmek için hamur yoğurmaya başlayan Colgan, daha sonrasında yapmış olduğu ekmeklerin onun bütün hayal kırıklıklarını almaya başlıyor. Yapılan her ekmekle birlikte Colgan yaralarını kapatıyor ve yeniden hayata dönmüş oluyor.

Yeni çıkanlar kategorisinde yer alan ve İngilizce olarak yayınlamış olan bu roman, iç dünyayı mümkün olan en keyifli şekilde anlatmayı da başarmış oluyor. Böylece insanlar da 464 sayfa boyunca yaşanan bütün olumsuzlukların giderilmesinin en tatlı yolunu okumaya devam edecekler ve bu sayede de kendi iç dünyalarında da oldukça keyifli bir yolculuğa çıkmış olacaklar.

 

Etiket: ,