Edebiyat dünyamız içerisinde yer alan eserlerde geçen bazı kahramanlar, eserlerin önüne geçecek niteliktedirler. O kadar büyürler ki, eserin önüne geçerler ve eseri unutulmaz kılarlar. Kalıcılığı yakalamak,  bir ne vi kahramanı kalıcı yapmakla mümkündür. Bunu başarabilen bir yazar, oluşturduğu eserini çok rahat bir şekilde geleceğe taşıyacak ve kalıcılığı sağlayacaktır. Burada söz konusu olan başarı, her durumda yazara aittir. Kahramanı oluşturan kendisidir ve bu başarı hattı zatında kendisine aittir.

Bir Kahramanın Hikayesi Kuyucaklı Yusuf

Yazar Sabahattin Ali tarafından kaleme alınan Kuyucaklı Yusuf adlı eser, içerisinde geçen kahramanı sayesinde, edebiyat dünyamızda kendisine hatırı sayılır bir yer edinmiştir. Bu yere gelmesindeki önemli düstur, esere adını da veren kahramanızdır. Kahramanımızın romantik ve duygusal bir hayat kesitinin bizlere sunulduğu eser, en çok satanlar listesinde de kendisine üst sıralarda yer bulmayı başarmıştır.

Kuyucaklı Yusuf

Kuyucaklı Yusuf

Kuyucaklı Yusuf, hayattaki tek gerçeğinin eşi olmadığını bilmektedir. Ancak gerçeğe ulaşması için de eşinden başkasına da ihtiyacı yoktur. Bu yönü ile baktığımızda, eşi onun her şeyidir ama aslında hiçbir şeyidir. Bu arada ki ince bağlamı yapan yazar, bizlere keyifli ve bir o kadar da tutkulu bir hikâye anlatıyor. Edebiyat dünyamızda, sağlam bir yerde olan eser, kahramanı itibari ile kalıcılığı yakalamayı başarmış ve geleceğe doğru yürüyüşe geçmiştir. Sabahattin Ali, bu eseri ile okuyucusunun gönlünün kazanmış ve başarıyı yakalamıştır.

 

Etiket: ,