Edebiyat dünyasında yetişkinlerin okuyabileceği eserler dışında çocuklar için masalsı romanlar vardır. Çocuklara okuma alışkanlığını kazandıran bu eserler, çocukların psikolojik gelişimine de katkı sunar. Çocuk romanları denilince akla gelen ilk yazar Samed Behrengi gelir. Destanlar ve Masallar olarak birçok eser hazırlayan ünlü yazarın kaleme aldığı Küçük Kara Balık eseri, özellikle küçük yaş grubu çocukların keyifle okuyabileceği eserdir.

56 sayfalık bu eserde ünlü yazar Samed Behrengi, çocuklarına kendi yaş gruplarına uygun düşünlerde bilgileri vermeyi amaç edinmiştir. Kitap evlerinde ve online kitap satışı yapan alışveriş sitelerinde satılan Küçük Kara Balık eseri, Haşim Hüsrevşahi tarından dilimize çevrilmiş olup, kitaptaki resimler ise Mehmet Dönmez tarafından çizilmiştir. Ünlü yazarın dilimize çevrilmiş birçok resimli masalı bulunuyor.

Küçük Kara Balık

Küçük Kara Balık

Masal Kitaplarının Çocuklar Üzerindeki Etkisi

Yapılan bilimsel incelemelerde kitap okumanın çocuklar üzerinde birçok faydası vardır. Hafıza tekniği geliştirdiği gibi kelime dağarcığının da gelişmesine büyük katkı sunan kitap okumada ünlü yazar gerek kız gerekse de erkek çocuklar için akıcı bir yazılım dili kullanmıştır.

Yerli ve yabancı yazarlarının birçoğu kaleme aldığı çocuk masalları çocuk masal eserleri arasından satış rekorları kıran eserler olup özellikle yaz aylarında çocuklar tatil dönemlerinde sıklıkla ünlü yazar Samed Behrengi’nin eseri okurlar. Eserlerinde çocukların özellikle hayal dünyasına hitap eden ünlü yazarın kitap evlerinde satılan birçok eseri bulunur. Set halinde de alabileceğiniz masallara internet adresinden kısa sürede sahip olabilirsiniz.

Kitap: Küçük Kara Balık

Yazar: Samed Behrengi

ISBN: 9789755109725

Sayfa Sayısı:56

 

 

Etiket: