Bir yaşam hikayesini konu edinen eser, gerçekleri en berrak haliyle gözler önüne sunuyor. Ürkeklik üzerine kurgulanan kitapta konu, bir kadın üzerinden şekillendirilerek ilerliyor. Aldatma konusu ile desteklenen Korku, karşısında okurda şaşkınlıklar içerisine giriyor ve kadının yaşadıklarını adeta kendi yaşıyormuş gibi hissediyor.

Kocasını aldatan bir kadının yaşadıklarını, kocasına itiraf edemeklerini ve iç burukluğu ile harmanlanan hüznünü ele alıyor. Stefan Zweig eserini, farklı kesitlerle zenginleştirerek devam ettiriyor.

korku

korku

Korku Kitabının Konusu

Tahminleriniz doğrultusunda ilerleme kaydeden Korku, daha ilk sayfaarda size yaşayacaklarınızı sezdiriyor. Yazarın kendi anlatım dili ve edebi anlayışı ile birleşen konu, okurda etkileyici bir his bırakıyor. Eserde başrolü oynayan kadın, şantaj ile korku kapanına kısılarak zamanla boğuluyor. Kocasının merhamet ve iyimser anlayışına rağmen ona yaptığı kötülüklerden pişmanlık duyuyor fakat elinden yapabileceği bir şey gelmiyor. İçinde duyduğu kötü hisler, onu daha sonra ruhsal bunalıma sürüklüyor.

Stefan Zweig, kitabın ilerleyen sayfalarında okurun kendisini bulabileceği satırlara ve motiflere de yer veriyor. Gerilim severleri içine çeken eser, yazarın kendine has özgün diliyle daha akıcı ve okunası hal alıyor. Okurken olacakları hissetmeniz ve tahmin yürütmeniz, kitabın kalitesini ve popülerliğini kaybettirmiyor. Pişmanlık, çaresizlik ve ürkeklik üçlüsünü, akıllarınıza n güzel haliyle dokuyan Modern Klasikler dizisi eseri, başucu kitabınız yapabilirsiniz. Zaten elinize aldığınızda akıcı anlatım dili sayesinde bir an önce sonuna yaklaşmak ve bitirmek için can atacaksınız.

Yazar: Stefan Zweig

Kitap Adı: Korku

ISBN: 9786053325017

Sayfa Sayısı: 80

Yayın Yılı: 2015

 

 

Etiket: