Popüler konuları, gündemden hiç inmeyen politik sorunları ve kadınlarla ilgili kitapları okumayı seviyorsanız hepsini bir arada bulunduran İslami Feminizmler kitabını mutlaka okuyun. Şuan yeni çıkanlar kategorisinde yerini alan eser, birçok insanın bakış açısını değiştirebilecek kadar ikna edici yazılmış. Zahra Ali tarafından kaleme alınan kitap kadına, dünyaya, İslam dinine ve politikaya farklı bir pencereden bakmanızı sağlayabilir.

Aslına bakılırsa bu konuya farklı bir pencereden bakmaya çok ihtiyaç var. Dünya bu konuda neredeyse ikiye ayrılmış durumda. İslam’ı yaşayan kadınların ezildiğini düşünenlerde var, Müslüman kadının hür yaşayabileceğine inananlarda. Peki, hem İslam hem de feminizm bir arada olamaz mı? Zahra Ali imzalı bu kitapta olabileceğini göreceksiniz.

İslami Feminizmler

İslami Feminizmler

İslami Feminizmler ve Kadın

Kadın bedeni ile yapılan politikalar ve İslam kadın anlayışı ile ilgili tartışmaların aslında ataerkil etkileşimlerden kaynaklandığı anlatan İslami Feminizmler, İslam feminizmi üzerine önemli anekdotlar içeriyor. İran’dan Amerika’ya kadar uzanan İslami ülke yazarlarının ve fıkıh ilminin çerçevesinde hazırlanmış olan eser, kadın haklarını kendi menfaatlerine göre yorumlayan erkekleri ve gelenek adı altında kadın haklarını umursayamayan ataerkil toplumun baskısını akıcı bir üslup ile konu ediyor.

İslam ülkelerindeki araştırmacı ve yazarların, entelektüel kesimin hatta feminist savunucularının aslında İslam’daki kadını anlatma çabasını dillendiren kitap, konuya yönelik bilgi arayışı içinde olanlar için kaynak niteliğinde. Sitemizin yeni çıkanlar bölümünde yer alan kitabı indirimli satın alabilirsiniz.

 

Etiket: ,