Oldukça güçlü bir kadının anlatıldığı bu eser günümüz İran devleti içerisinde başarıdan başarıya koşan güçlü bir kadının oldukça başarılı bir tasviri. Kendi hayatını okurları ile paylaşmayı tercih eden Şirin Ebadi küçüklükten başladığı eğitim serüvenini, bu yolda karşısında çıkan engelleri ve daha birçok şeyi İran Uyanıyor adlı eseri içerisinde korkusuzca anlatmış.

Başına gelen birçok sıkıştırılma, tacizler karşısında dimdik durabilmiş ve hukuk için çalışan kaliteli bir hukukçunun mükemmel bir hikâyesi. İran’ın en başarılı hukukçusu olan bu kadın ham bir avukat, hem bir eş hem bir anne. Bütün bu rolleri bir arada başarı ile sürdüren yazarımız başarısını ve sırrını açıklıyor.

İran Uyanıyor şaşkınlıkla okuyabileceğiniz bir eser olabilir. İslam devrimi sonrasında ve öncesinde yaşayan bir kahraman bir hukuk müdavimi karşısında söyleyecek fazla söz bulamayabilirsiniz. Washington Post tarafından yılın en iyi kitabı seçilen bu biyografi okurlarına oldukça farklı duygular ve anlar yaşatacak.

İran Uyanıyor

İran Uyanıyor

Durmuyor İran Uyanıyor

Kendi hayatından en ince kesitleri sunan Şirin Ebadi bütün hayatını okurlarına bir ışık olabilecek hali ile sunuyor. İran içerisinde gelen bütün tehlikeler karşısında göğüs germiş olan dimdik bir kadının en çarpıcı biyografisini sakın kaçırmayın. Bir hayat öyküsünü bir soluk içerisinde rahatlıkla okuyabileceğiniz bu kitap beklediğinizden çok daha fazlasını bulabileceğiniz ayrıntılı bir eser. İran gibi bir devlet içerisinde başarı elde eden güçlü bir kadının unutulmayacak hikâyesi İran Uyanıyor.

Yazar: Şirin Ebadi

Kitap: İran Uyanıyor.

Basım Yılı: 2013

Sayfa Sayısı: 256

ISBN : 9789756178515

 

Etiket: ,