Günümüzde dizisi çekilmiş olan Kurt Seyit ve Şura/Shura’nın yazarı olan usta kalem Nermin Bezmen daha öncekilerinde olduğu gibi bu eserinde de siz değerli okuyucuları bir hayli etkileyecek. Shura’yı bulmasına vesile olarak gösterdiği Jak Deleon’a ve gelmiş geçmiş en büyük şair ve yazarlardan olan Attila İlhan’a borç bildiği teşekkürü kitabın önsözünde dile getirmeden geçemiyor. Nefeslerinizi tutarak okuyacağınız bu eseri elinizden bırakamayacak ve bitirdiğiniz de dahi aradan yıllar geçmesini ve okumanın tekrar nasip olmasını dileyeceksiniz.

Sır

Sır

Kucağınıza Bırakılan Kocaman Bir “Sır”!

Balkan savaşları öncesinde İstanbul’u, Londra’yı ve New York’u anlatan, oradaki sallantılı durumu yorumlayan ve bu üç kentte yaşanan sır dolu olayları usta yazar Nermin Bezmen, Sır adlı kitabında siz değerli okuyucular ile buluşturuyor. O dönemlerden bir hayli yoğun bahsederken aynı zamanda 1800’lü yıllara dönen yazar, romanın kahramanı olan Hüma’nın başına gelenleri, yaşadığı duygu değişimleri ve gerilim dolu günleri ustaca bir dille sizlere aktarıyor.

Nermin Bezmen, Hüma’nın yaşadığı 1800’lü yıllardan 1900’lü yıllara geçiş evresini ve o dönemde gerçekleşecek olan kocaman bir sırrı usulca bırakıyor kucağınıza Sır adlı eserinde.Aşk başının tacı ve kaderi ezeli rakibi olmuş olan bu muhteşem kadını anlatırken, kimi zaman duygulanacak, hüzün içerisinde bulacaksınız kendinizi bazen de gülümsemenize olanak tanıyacak olan bu kitabı çok seveceksiniz.

Siz de bu eseri merak edenler arasında yer alıyorsanız oturduğunuz yerden kalmayarak sadece internet adresimizden en çok aranan kitaplar kategorisini ziyaret ederek merakınızı giderebilirsiniz.

Yayın Yılı: 2005

Sayfa Sayısı: 376

ISNB: 9789751410887

Yazar Adı: Nermin Bezmen

 

 

Etiket: