Korku ve gerilimim doruk noktasında bir roman olarak başarılı yazar Becca Fitzpatrick tarafından yazılmış ve dünya gençliği arasında bir fenomen haline gelmiş olan Hush Hush serisi olan Fısıltı adlı kitabı en çok arananlar kategorimiz içinde yer almakta. İlk satırdan başlayarak okuru içine alan kitap sunduğu gerilim hissinin yanı sıra, doğaüstü olayları ile şüphesiz oldukça ilgi çekici bir kitap.

Kitap kahramanlarından biri olan Nora özel yaşamı ve okul yaşamı için de hedefleri olan başarılı ve tutarlı bir öğrenci olmakla birlikte en yakın arkadaşı Vee ise eğlence düşkünü ve sorumsuz biriydi. Okula yeni gelen ilgi çekici biçimde gizemli ve yakışıklı bir genç olan Patch ile bir okul çalışması için birlikte zaman geçirmek durumunda kalan Nora, Patch’ten çok ürkmesine rağmen kendisine gösterdiği ilgiden de oldukça memnundu.

Fısıltı

Fısıltı

Nora’nın Beyninde Duyduğu Fısıltı

Bir süre sonra sürekli olarak izlenildiğini hisseden Nora’nın korkuları da artmaya başlar. Bir gün en yakın arkadaşına izlendiğini anlattığında montlarını değiştirerek ayrı yönlere gittiklerinde Nora’nın arkadaşı Vee saldırıya uğrar.

Nora’nın artan şüphelerine rağmen Patch ona olan ilgisini çok daha belirgin biçimde ifade etmektedir. Bir gün arabaları bozulduğu için bir motelde Patch ile baş başa kalmak zorunda olan Nora, Patch’in sırtında v şeklinde büyük bir yara fark eder ki beynindeki Fısıltı anlamlanmaya başlar.

 

Etiket: ,