Türk edebiyatının önemli kalemlerinden birisi de Oğuz Atay olmuştur. Yazarın kaleme aldığı Eylembilim yazarın tamamlanamamış romanıdır. Kaleme alınan eserde bir devlet üniversitesinde yaşanan olaylarda bir profesör’ün olaylara karşı tutumu anlatılır. Yazarın ölümün ardından ortaya çıkan 40 sayfalık kaleme alınmıştır.

Eylembilim

Eylembilim

Yazarın kaleme aldığı eser hiçbir şekilde değiştirilmeyerek kızının da verdiği katkı ile 78 sayfalık eylembilim adı ile kitap haline getirilmiştir. Edebiyat dünyasında yarım kalmasına rağmen başyapıt olmaya aday eser olarak nitelendirilen eser iletişim yayıncılık tarafından kitapseverlerin beğenisine sunulmuştur.

Yapaylığına İnat Eser

Yapay insanlara basmakalıplara çok dolaylı ve kendine özgün biçimde cevap verdiği eser kitap evlerinde satış konusunda dikkat çeken eserlerden birisi olmuştur. Sayfa sayısı az olmasına rağmen büyük hevesle okuyacağınız ve kütüphanenizde bulunmasını isteyeceğiniz eserde bazı kelimeler dikkatinizi çekecek ve kimi zaman okurken tekrarlamak isteyeceksiniz.

Edebiyat dünyasında son dönemlerde özellikle Türk yazarlar kaleme aldıkları eserlerle dünya edebiyat alanında adından söz ettirmeye başlamıştır. İnsanların okuma oranı seviyesi ise gün gün yükselmektedir. Yükselmesine neden olan en büyük nedenlerden birisi ise her tarza ve yaş grubuna uygun kitap bulunmasıdır. İnternet adresinden kolay sahip olma özelliğinin yer aldığı sektörde satın alınan kitaplar kargo fırsatları ile adresinize ulaştırılır. 114 sayfalık eşsiz eser, kitap okumaya başlamak isteyen edebiyatseverlerin başlangıç kitabı olarak tercih edebileceğiniz özellikte olup almak için kitapevlerinin en çok satanlar bölümüne göz atmanı yeterlidir.

Kitap: Eylembilim

Yazar: Oğuz Atay

ISBN: 9789754706994

Sayfa Sayısı: 114

 

Etiket: