Taşra hayatı hiçbir şeye benzemez. Edebiyatımızda oldukça az değinilen bir konuya parmak basan yazar terk edilmiş yalnız çocukların yaşamını gözler önüne seriyor. Son günlerin en çok satanları listesinde başı çeken erken kaybedenler hiç bilinmeyen köhne köşelerde kalan hayatların habercisi. Bir kadını seven koca bir yürek. Hatırında kalanlar ise sadece arzular.

Bir kadını hayalde bırakan ve ya hatırda bırakan nedir? Ona karşı duyulan sevgi mi yoksa arzular mı? Arzular her şeyin başını çeker. Koca yüreklerin çalıştığı ağır işler, yoksulluk, bitkinlik, evde kocasının gülmeyen yüzünü bekleyen muhafazakar bekçiler ve çok daha fazlası.

Erken Kaybedenler Zor Kazanır

Erken Kaybedenler

Erken Kaybedenler

Taşrada kalan kolay vazgeçen, küçük kalbi ile çabuk öfkelenip çabuk unutan çocukları konu ediniyor erken kaybedenler. Hayattan beklentileri büyük ama kendileri küçük olan bu insanların yürekleri kocaman olsa dahi pek işe yaramıyor. Yoksulluk içerisinde kalmış gerçeklerin anlatıldığı bu eser sayesinde hiç bilmediğiniz yerlere gidecek, hiç bilmediğiniz insanlar ile tanışacaksınız. Hayattan beklediklerinizi ve aldıklarını bir kenara bırakacak ve çocukların yaşamı içerisinde kendinizi bulacaksınız.

Küçük yüreklerin kocaman dünyasını anlatan bu eser size çok şey öğretecek. Çok satanlar listesinin başını zorlayan yazar kendine has üslubu ile dikkatleri çekiyor ve okuyucu kitaba kilitlemeyi başarıyor. Bir solukta okuyabileceğiniz, başka başka hayatların anlatıldığı harika bir eser. Hayata dair hemen her şey.

 

Etiket: ,