Şiirde yenilikçiliği ve özgünlüğü sunan Oktay Rifat’ın anlatıldığı kitaptır. Oktay Rifat İkinci Yeni Akımın ve Garip Hareketi’nin öncülüğünü yapan başarılı isimlerdendir. Yenilik ve modern görüşleri şiirlerinde işler. Kitapta, Oktay Rifat’ın yaşamı anlatılmakta olup, ressam yönü de vurgulanmaktadır. Elleri Var Özgürlüğün: Oktay Rifat 100 Yaşında özgün anlatımı ile beğenilmiştir.

Elleri Var Özgürlüğün: Oktay Rifat 100 Yaşında Ustanın Hikayesini Anlatır

Elleri Var Özgürlüğün: Oktay Rifat 100 Yaşında

Elleri Var Özgürlüğün: Oktay Rifat 100 Yaşında

Oktay Rifat,74 yaşındayken vefat eder. Kitapta hayatı ve şiirleri anlatılır. Kendisi avukattır. Kitapta mesleğinden kalan izler sergilenir. Oktay Rifat’ın daktilosu, küllüğü, kasketi ve ona özel yaşadıkları anlatılır. Elleri Var Özgürlüğün: Oktay Rifat 100 Yaşında, Oktay Rifat’ın hayatından bölümler sunar. Sergi tarzında bir eserdir.

Kitap akıcı anlatımı ile bir hayat hikayesini sizlere sunar. Oktay Rifat’ın yaşamı, şiirleri, romanları ve kendisi hakkında yazılanları bulabilirsiniz. Yol gösterecek ve elinizden bırakamayacaksınız.

Hayat hikayesi ve yaşamından önemli kesitlerin yer aldığı kitap çok satanlar listesine girmiştir. Dönem edebiyatçısının yaşadıkları objektif olarak sergilenir. Yaşadıkları ile beraber modern sanatı sunmaya çabası ve hakkında yapılan konuşmalar, hepsini bulabileceksiniz. Konusu ve anlatımı ile elinizden bırakamayacağınız bir kitaptır. Dönemi aydınlatan ve akımları belirten kitap, tüm kitap severlerin beğenerek okuyacağı bir eserdir. Dünya görüşlerini ve modernliği önemsemesi, kitaba ayrı bir hava katar. Romanda kişisel yaşam belgelerle ortaya sunulmuştur.

 

Etiket: ,