Çocuk sorunlarının tüm detayı ile ele alındığı “Doğal Ebeveynlik” isimli kitap çocukların yetiştirme usullerini, bu durumda ebeveynlere düşen görevleri, yanlış davranışlara işaret ediyor. Toplumumuzda şu bir gerçek ki bilinçli anne ve babalar dışında çok az kişi çocuğuna normal bir yetiştirme tarzı uyguluyor. Ne yazık ki ülke olarak bu yanlışımız kimse tarafından da uyarılmıyor. Ancak bazı pedogogların yazdığı kitaplar, yaptığı röportajlar bu durumu kurtarmak için çabalıyor.

Adem Güneş “Doğal Ebeveynlik” isimli kitabında Pedogog eğitimi almanın bile yanlış anlaşıldığı bu toplumda insanların çocuklarını yanlış yetiştirmeleri de muhtemeldir. Ebeveynler doğru bildiklerini de aslında yanlış biliyorlar fakat bu durumun farkında bile değiller. Bir çocuğun küçük yaşlardaki eğitimi her şeyden fazla önem taşıyor. Bu yüzden bunun bilincine varmalı eğer ki bilmiyorsanız yada çocuk bakmak adına bazı şüpheleriniz varsa mutlaka bir pedogoga başvurun çünkü çocuk büyümeye başlayıp ve küçük yaşta alması gereken bazı eğitimleri geç yaşta almaya başlamışsa her şey sarpa sapabilir.

Çocuk Yetiştirmenin Önemi “Doğal Ebeveynlik”

Doğal Ebeveynlik

Doğal Ebeveynlik

Toplumumuzda bir de şu durum var. Çocuk hiç bir ortamda hiç bir durumda rahat bırakılmıyor. Her zaman tembih edilerek onu susturacağını sanan ebeveynler aslında hata yaptıklarının farkında bile değiller. Böyle yapılarak akıllı uslu olacağını zanneden aileler çocuklarına sadece baskı yapıyor.

Pedogog Adem Güneş, çocuklara hiçbir zaman baskı yapılmayacağını, bir çocuğun her zaman içinden geldiği şekilde hareket etmesini çocuğun zihinsel gelişimi açısından vurguluyor. Aynı zamanda fazla soru soran çocukların bu sorularına sıkılmadan mantıklı cevaplar vermesi bağlamında ebeveynleri uyarıyor.

Yazar: Adem Güneş

Kitap: Doğal Ebeveynlik

ISBN: 9786050811858

Sayfa Sayısı: 208

Yayın Yılı: 2014

 

Etiket: ,