Korku romanına damgasına vuran yazardan bir korku eseri daha. Deliliğin Dağlarında usta yazarın diğer eserlerine göre biraz uzun sayılabilecek bir eser ama korku kavramı o kadar farklı ve güzel işlenmiş ki top 100 listemizde yer alan önemli eserlerden birisi olmayı başarıyor.

H.P. Lovecraft isminden korku romanlarıyla bahsettirmeyi başarmış bir yazardır. Aslında herkesin korktuğu bazı şeyler vardır ancak yazar bunu o kadar farklı yorumlarla eserine yansıtıyor ki hayal ürünü de olsa ürpermeden edemiyoruz. Yazarın korku romanlarına yönelmesinde önemli rol oynayan bazı olaylar geçmiş başından. Küçük yaşta babasını kaybetmesi, ardından annesini akıl hastanesine göndermesi ve en önemlisi ise büyük babasının korku hikayeleri, yazarı korku romanı yazmaya iten önemli olaylardan bir kaçı.

Deliliğin Dağlarında

Deliliğin Dağlarında

Korku Severler İçin Deliliğin Dağlarında

H.P. Lovecraft tarafından kaleme alınan eser hayal ürünü bir yerde geçiyor ve baş kahraman bir bilim adamı. Kitapta konuşmalara neredeyse hiç yer verilmemiş genel olarak olaylar üzerinden ilerlemiş yazar. Bu sayede okuyucuda korku olgusu yaratılmaya çalışılmış. Yazarın bunu ustalıkla becerdiği de bir gerçek.

Deliliğin Dağlarında kendi kategorisindeki kitaplardan farklı olarak bilim kurgu ve korkuyu bir arada sunuyor. Eserin dili oldukça ağdalı ve sayfalarca tasvirler yapılmış. Roman bira ağır ilerlese de insanda merak duygusu uyandıran yazar kendisini okutmayı başarıyor. Mantık sınırlarının dışına çıkan yazar bu eseriyle deliliği sizlere yansıtıyor. Boş vakitlerinizi değerlendirebileceğiniz güzel bir eser sizler bekliyor.

Yazar: H.P. Lovecraft

Kitap Adı: Deliliğin Dağlarında

ISBN: 9786053752486

Sayfa Sayısı: 136

Yayın Yılı: 2012

 

Etiket: ,