Neyzen Tevfik’e dair yaşamsal bir kurgunun geçtiği huzur verici bir eser okurlarıyla buluşmayı bekliyor. Her sayfasında aşktan, kederden, pişmanlıktan bahseden yazar daha çok fikir dünyasının derinliklerine temas ediyor. Yaşamın anlamsızlığına ve acılarına karşın bu usta şahsiyetin nasıl başarılı olduğuna eserden şahit olacaksınız. “Çılgın ve Özgür” insana huzur vererek rahatlatıyor. Daha çok insanda yaşamsal birtakım fikirlerin işgal ettiği dünya yerini huzurun ve mutluluğun yer aldığı bir dünyaya bırakıyor.

Sanatçının yaşam hikayelerini öğrettiği g,b, birtakım yaşantılardan dersler almasına da vesile oluyor. Zaman zaman duygulanacak ve gözyaşlarınıza hakim olamayacaksınız. Düşünce aleminizden uzaklaşacak ve bambaşka dünyalara giriş yapacaksınız. Deneyimler ve birtakım başarılar Neyzen Tevfik’in hayatında oldukça yer kaplıyor. Fikirlerin ve içinden çıkılmaz birtakım yaşantıların zorluğuna siz bizzat eserde şahit oluyorsunuz. “Çılgın ve Özgür” daha çok Neyzen Tevfik’in başarılarını ve usta kaleminden çıkan ney üflemelerini konu alıyor. Yaşamı boyunca bu neyi ile huzurlu ve zevkli anlar geçiren bu sanatçı bu çalışmaları sayesinde adını duyurmayı başarıyor.

Çılgın ve Özgür

Çılgın ve Özgür

Huzurun Demlerine Çılgın ve Özgür’de kavuşacaksınız…

İstihbarat ve Cumhuriyet döneminde yaptığı usta eserleriyle okura birçok açıdan örnek olmaya çalışıyor. Hıfzı Topuz eserinde kendi yaşamsal deneyimlerini de harmanlıyor.Öncelikle özgür yaşam mücadeleleri ile eserinde adına yer verdiren bu sanatçı sinema oyunculuğu ve sanatçı yergileriyle de birtakım çalışmalar yapıyor.

Hıfzı Topuz Yaşam boyu mücadelesinde, çalışmalarında, kendi edebi kişiliğinde daima Neyzen Tevfik’e yer veriyor. Ele alınan bu biyografik eser daha çok dönemin kendi perspektifliğini de yansıtıyor.

 

Yazar: Hıfzı Topuz

Kitap: Çılgın ve Özgür

ISBN: 9789751416254

Sayfa Sayısı: 272

Yayın Yılı: 2014

 

 

Etiket: