Derin duyguların ve anlamlandırmış çarpıcı kelimelerin sanatçılarından biri olarak yeni dönem edebiyatçılarından Kahraman Tazeoğlu tarafından kaleme alınmış olan Bukre adlı eser en çok satanlar kategorimiz içinde yer almakta. İnsan ilişkilerinin en yoğun ve en derin hali olan aşk üzerine yazılmış milyonlarca eserden biri olmanın yanı sıra yazarın kendine has üslubu ile aşk olgusuna farklı bir perspektiften bakmayı sağlıyor.

Büyük bir aşkın öyküsü olarak okura bu aşkı gerçek anlamda hissettiren kitap, aynı zamanda duyguların gücünü ve yeterliliğini de sorgulatma özelliğinde. Yazarın süsleme ve betimleme sanatını incelikle kullandığı gözden kaçmayan eser içinde sevgiliye duyulan aşk en uç sözcükler ile ifade edilmekte.

Bukre, Kahraman Tazeoğlu

Bukre, Kahraman Tazeoğlu

Aşkın En Yüce Hali Bukre

Yazarın aşkı içindeki duyguları coşkulu ve yüceltilmiş biçimde bezeyerek anlattığı şiirsel tarzda öykünü kahramanlarının aşkı kendi içlerinde farklı biçimde yaşamakta ve bu nedenle de tam olarak birbirlerini anlayamamaktadır. Eserin baş kahramanları Cem ve Bukre arasındaki duygu yoğunluğunun gel gitli durumları ile birlikte tutku, kıskançlık ve aldatma gibi pek çok aşka dair kavram içinde örgülenmiş olan hikaye, aşkın her halini okura aktarmakta. Aşkın kendinden ve akıldan vazgeçme halleri içinde sevgiyle ve ilişkiye yüklenen derin anlamların sevenden mi yoksa sevilenden mi geldiğini okura sorgulatan kitap aşkın olgunlaşmış halini özenli biçimde tasvir etmekte. Güçlü cümleler kurma yetisindeki yazar Kahraman Tazeoğlu kelime ustalığını tüm ayrıntıları ile gözler önüne seren Bukre adlı kitap, okurun kelime ve duygu dünyasını zenginleştiren özelliklerde.

Yazar: Kahraman Tazeoğlu

Kitap: Bukre

ISBN: 9786054771738

Sayfa Sayısı: 304

Yayın Yılı: 2013

 

 

 

Etiket: ,