En çok satanlar bölümünde yer almayı başarmış bir eser olan Böğürtlen Kışı sadece ülkemizde değil dünyanın pek çok ülkesinde aynı kategoride adından söz ettirmeyi başarıyor. Yazar Sarah Jio bu eseri ile okuyucunu bir kez daha etkisi altına almayı başarmış gibi görünüyor. “Kalbinizin derinliklerine işleyen acıyı, tek kelime ile nasıl dile getirisiniz?” Yazar okuyucusuna unutulmayacak eseri ile işte böyle sesleniyor.

Böğürtlen Kışı Hem Umudu Hem De Umutsuzluğu Anlatıyor

Kitaba konu olan öykü 1933 yılında geçiyor. Vera Ray karlı bir mayıs akşamında oğlunu öperek işe gidiyor. Ancak döndüğünde korkunç bir manzara ile karşılaşacağını bilmiyor. İşten eve geldiğinde oğlunun odasını mutlulukla açıyor. Ancak gördüğü yalnızca oğlunun boş olan yatağı oluyor. En sevdiği oyuncak ayısını ise karlara gömülmüş bir şekilde buluyor. Vera Ray için kabus işte o anda hayatına çöküyor.

Böğürtlen Kışı

Böğürtlen Kışı

Son derece etkileyici bir dille kaleme alınmış olan Böğürtlen Kışı okuyucusuna hem umudu hem de umutsuzluğu farklı ancak bir o kadar da gerçek bir dille anlatıyor. Hem umuda hem de umutsuzluğa bakış açınızı değiştirecek kadar iddialı bir eser olduğunu söyleyebiliriz.

Dünyanın pek çok ülkesinde çevirileri yapılan ve halen pek çok ülkede en çok satanlar listesindeki yerini koruyan eser bir solukta okunabilecek kitaplardan biridir. Yazarın anlatım dilinden, özellikle bu eserinde çok büyük bir keyif alacaksınız.

 

 

Etiket: ,