Bazı kitaplar, yalnızca yayınlandıkları dönemlerde değil günümüzde de insanlar tarafından büyük bir ilgi ile takip edilir. Bu kitaplardan bir tanesi de Aylak Adam. Yayınlandığı ilk günden bu yana pek çok kişinin okumuş olduğu ve deyim yerinde ise klasikler arasında yer almış olan bu kitap, en çok arananlar kategorimizde kitap severlerin beğenisine sunuluyor.

Yusuf Atılgan tarafından yazılmış olan Aylak Adam, aslında ismi olmayan biri. Her şeye karşı duran bu adam bir taraftan da neden kendine karşı olmadığını da sorgulamaktan geri kalmıyor. Doğru olanın her zaman farklı olmadığını bilen karakter, bunu bilerek doğru olan ancak doğruluğunun yanı sıra farklılığı olan şeyleri araştırıyor.

Aylak Adam

Aylak Adam

 Aylak Adam’ın Zor Yaşamına Misafirsiniz

 Zor bir hayata sahip olduğunu bilen karakter, buna rağmen elinden geldiğince bu zorluk ile başa çıkmaya çalışıyor. Ancak bunu yaparken de yazar mümkün olduğunca en iyi dili kullanmaya dikkat ediyor. Böylece kitabı okuyacak olan herkesi, ilk sayfasından itibaren kendine çekmeyi, kendi dünyasına sokmayı da başarıyor.

Yusuf Atılgan’ın belki de en fazla sevilen eseri olarak da bilinen Aylak Adam, hangi yaşta olursa olsun fark etmez, herkesin kütüphanesinde kendine yer edinebilmiş olan ender kitaplardan bir tanesi. Bu kitap sayesinde Aylak Adam’ı ve kendi içindeki anlaşmazlıklarını çok daha iyi bir şekilde görme olanağına da sahip olacaksınız.

 

Etiket: ,