Çok başarılı bir yazılımcıyken yolunda gitmeyen bir şeyler olduğunu fark eden Charlie’nin daha sonrasında yaşadıkları sizi fazlasıyla heyecanlandıracak.

Akıl Oyunları Başlıyor!

Gerçek ve hayaller arasında bir hayat düşünün. Charlie kariyerinin en tepesinde iken kendisi için bırakılan şifreli notlar buluyor. Bu notlar resmen bir cinayet listesi. Notları ilk kez görmüş gibi baksa da aslında bir yandan o notları kendisinin yazdığından emin. Notları göre en yakınındakini bile öldürmesi gerekiyor. Ama bu nasıl olur?

Karşısına çıkan bir e-postada üst düzey bir yöneticinin ona tuzak kurduğunu öğrenir ve bir atakta bulunur. Ama gerçekte böyle bir şey olmadığını anladığı anda e-posta aracılığıyla tanıştığı, onu tehlikelere karşı uyardığını sandığı kadının adının kayıtlarda olmadığı öğrenir. Sürekli bir şüphe içine düşen Charlie’nin kafası karışmaya başlar.

Akıl Oyunları

Akıl Oyunları

Notlardaki cinayetler tek tek işlenmeye başlar. Bu sırada Charlie, olaylarla ilgilenen kişilere ve bir psikologa olayları anlatır. Ama anlattıklarının doğru çıkmamasının üzerine psikologun aklındakiler kesinleşir ve Charlie akıl hastanesine yatırılır.

Fakat olaylar burada bitmiyor. Kitapta zaman olgusuna çok yer verilmiyor. Sürekli yeni gelişmeler yaşanıyor ve heyecan bitmiyor.

Charlie akıl hastanesinden kaçıyor, kardeşi ve annesinin hayatını kurtarmaya çalışıyor. Aynı zamanda da kendisini aklamak istiyor. Charlie bu hastalığın üstesinden gelebilecek mi?

Yabancı yazar Daniel Palmer’in Türkçe’ye çevrilen ilk kitabı Akıl Oyunlarıdır.

Asıl adı Delirious olan kitabın yazarı Daniel Palmer’in heyecan verici, merak uyandıran ve akıcı anlatımıyla Charlie’nin hayatından baya etkileneceksiniz. Gerçek bir kardeşlik ve dostluk öyküsü okumak istiyorsanız kesinlikle Akıl Oyunları kitabını tercih etmelisiniz.

 

Sayfa Sayısı: 452

Yayın Yılı: 2013

ISBN: 9786054629367

 

 

 

Etiket: